View Single Post
 
Old Jan 17, 2014, 09:45 PM
MotownJohnny MotownJohnny is offline
Poohbah
 
Member Since: Jul 2013
Location: In the City of Blinding Lights
Posts: 1,458
Convenience of getting pop, snacks, etc. from convenience stores, gas stations, in the checkout line. I paid $1.33 today for a 2 liter of Diet Mt. Dew off the shelf, and $1.59 for a 20 oz bottle out of the cooler, at the grocery store today, because I wanted a cold one.
Thanks for this!
JadeAmethyst